Ako Koleník oslavuje Valentína? Sviatok zamilovaných je pre neho o jednoduchej romantike

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Valentín je jeden zo sviatkov, ktorí Slovákov rozdeľuje – niektorí ho oslavujú vo veľkom, iní ho odmietajú radikálne z dôvodu, že nejde o pôvodný slovenský sviatok. Ku ktorým sa radí obľúbený herec Ján Koleník? „Ja si nemyslím, že je to celkom náš sviatok, odniekiaľ to k nám prišlo, ale nebudem vystupovať a priori proti. Môžeme si predstaviť Vianoce ligotavé, Veľkú noc obrovské čokoládové zajace, môžeme si predstaviť Valentín, ktorý je vysrdiečkovaný a tak, ale nie je to tá podstata podľa mňa. Nemám proti tomu nič, ale nech si to každý prežije tak, ako to cíti a ja to cítim v tej jednoduchosti, takpovediac každodennej,“ hovorí predstaviteľ dobrodruha Petra Baláža zo seriálu ZOO.

Znamená to, že nemá blízko k romantike? Rozhodne nie! „Ja si myslím, že som romantik. Tie veci, ako je tá romantická atmosféra a ja mám veľké asociácie, to znamená, že to je ten podvečer pri mori, môže to byť sánkovačka v zime, kde je veľa v snehu, môže to byť spln mesiaca, čajky pri mori a také veci – cikády, seno, chalupa na samote – to sú predstavy romantickej atmosféry, ale nepotrpím si na gestá. Tým, že je Valentín, nemám potrebu nikoho obdarovávať. Aj keď by to boli podľa mňa pekné chvíle, ale nie je to pre mňa podstatné,“ dodáva Janko, ktorý vám zároveň želá krásne zamilovaný víkend, nech ho už trávite akokoľvek!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka