Ako sa nakrúca seriál v priestoroch bratislavskej ZOO? Najdôležitejšia je ústretovosť!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Exteriéry nového seriálu televízie JOJ z prostredia zoologickej záhrady vznikali v našej skutočnej bratislavskej ZOO, ktorá je v prevádzke nepretržite celý rok.  Ako sa dá skĺbiť nakrúcanie seriálu s chodom zoologickej záhrady? Chce to hlavne veľa ústretovosti a pochopenia na oboch stranách. Než sa vôbec naši seriáloví tvorcovia pustili do plánovania výroby, stretli sa s vedením bratislavskej ZOO a prebrali s nimi možnú spoluprácu. V tom čase mala riaditeľka bratislavskej ZOO, Miloslava Šavelová, nemalé obavy, no tie zostali nenaplnené a aj ona si spoluprácu so štábom pochvaľuje.

Ako to vidí druhá strana – režisér Braňom Mišík? „Celý ten tím v zoologickej záhrade tak ústretový, že niekedy sa im až čudujem, že nás filmárov nepovyhadzujú. Naozaj sú nesmierne ústretoví a aj vďaka nim sú tie situácie veľmi autentické. Naozaj mám niekedy pocit, že sú tí naši ľudia naozajstní zamestnanci ZOO,“ chváli ústretovosť pracovníkov ZOO.

Tých, ktorí by sa obávali o zvieratá, ktoré má bratislavská ZOO v chove a opatere, musíme ubezpečiť, že všetko nakrúcanie prebieha a prispôsobuje sa predovšetkým z ohľadom na obyvateľov ZOO. „Nepamätám si, že by vznikla situácia, ktorá by nám skomplikovala natáčanie. Sú hranice, na ktorých sme sa dohodli, že nepôjdeme, aby sme neohrozili samotné zvieratá a niekedy aj ich zdravie. Pretože zvieratá sú citlivé. Sú isté veci, ktoré nám presne dopredu zadefinovali a tie sa snažíme rešpektovať. Ale inak, ako hovorím, je táto spolupráca nad moje očakávania,“ dodáva Mišík.

ZOO štartuje na JOJke už 11. januára, sledujte nás a dajte svoj LIKE oficiálnej stránke seriálu na facebooku!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka